Žijeme hokejem v médiích

Ostrava hokejová!!! Fanoušci zaplňují ochozy i na \"tuctové\" zápasy

Vyprodané české zápasy – paráda. Vyprodané slovenské zápasy – nádhera. Že ale bude v Ostravě na začátku prodlouženého víkendu (a při souběžně hrajícím televizním utkání české reprezentace v Praze) vyprodaný i „tuctový“ duel Slovinska s Norskem? A poté i zápas Američanů s Dánskem? Dohromady přes šestnáct tisíc fanoušků? To byl šok. Velmi příjemný.

Jaká změna proti předchozím šampionátům. V Bělorusku se před rokem chodilo do ochozů „příkazem“. Ve Švédsku a ve Finsku byly tribuny díky přepáleným cenám často poloprázdné. Ostrava žije hokejem. A nejen při slovenských zápasech, které byly dopředu beznadějně vyprodané.

Přijíždí fandové z Bohumína, z Brušperku, z Českého Těšína, ze Zlína, z Krnova, z Pardubic, z Brna... Kulisa parádní. Když například v pátek večer spustila takřka celá ČEZ Arena sborově Vysoký jalovec, spadly brady i americkým hokejistům. Co se to děje? Hned poté se začalo skákat: „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop, hop!“ Hala se otřásala. To už koukali i Dánové. Pecka.

Bob a Bobek si pro tentokrát mohli dát pauzu. Nebylo potřeba probouzet publikum, rozjíždět mexické vlny. Vše přišlo spontánně. Přesně v duchu motta šampionátu – Hockey and Smile. Přispívá k tomu i precizní organizace. I přes důkladné bezpečnostní kontroly se fandové dostanou do haly včas, žádné nervózní tlačenice, návaly a naštvané příchody v půlce zápasu.

I proto je trochu škoda, že se Ostrava stejně jako před jedenácti lety nedočká alespoň „za odměnu“ byť jen jednoho zápasu českých reprezentantů. Nemám strach, že by tady Jágrovi, Voráčkovi nebo Pavelcovi neběhal mráz po zádech. Pravdou ovšem je, že do ochozů by mohlo v Ostravě přijít pouze 8812 fanoušků. V Praze je kapacita dvojnásobná a přesto nestačí pokrýt poptávku. Volba je to tedy logická a pochopitelná.

A také je třeba připomenout, že nechybělo moc a letošní šampionát se hrál v Praze a Bratislavě. Zástupci města Ostravy a Moravskoslezského kraje tvrdě bojovali, aby o mistrovství nepřišli. Dobře udělali. Reklama, jakou při zápasech v ČEZ Areně posílají přes nadšené fanoušky do světa, je neocenitelná. Pro Ostravu (a široké okolí) palec nahoru.

 

Zdroj: http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-kvetoslav-simek/235813/ostrava-hokejova-fanousci-zaplnuji-ochozy-i-na-tuctove-zapasy.html

Roman Šimíček je z šampionátu nadšený

Rozhovor s bývalým útočníkem Vítkovic a mistrem světa z Norska Romanem Šimíčekem, který je z probíhajícího šampionátu nadšený. A to třeba i proto, že se potkal s přáteli z Hämeenlinny. K atmosféře říká: Je to super. Celý region žije hokejem.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/hokej_region/roman-simicek-je-to-super-cely-region-zije-hokejem-20150509.html

Maskoti šampionátu Bob a Bobek: Vstávat a fandit!

Králičí bratři z klobouku kouzelníka Pokustóna provázejí diváky od prvního dne hokejového šampionátu a jsou jednou z jeho největších atrakcí. V hale i fanzóně provádějí „psí kusy" a baví dospělé i děti.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/maskoti-sampionatu-bob-a-bobek-vstavat-a-fandit-20150505.html

Ostrava žije hokejem. Fotbalové hvězdy na zápasy vzaly děti

Šéf organizačního výboru MS v Ostravě Aleš Pavlík může být se startem MS spokojený. Hokejovým MS na Ostravsku žijí celé rodiny. Fotbalové hvězdy Baroš se Svěrkošem vyrazily na utkání s dětmi, Frydrych s přítelkyní.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/hokej_region/povedlo-se-ostrava-zije-hokejem-na-zapasy-zamirili-i-fotbaliste-20150505.html

Žijeme hokejem!

Přečtěte si, co o projektu ŽIJEME HOKEJEM napsal Moravskoslezský deník...

http://moravskoslezsky.denik.cz/hokej_region/zijeme-hokejem-fanouskum-v-nasem-kraji-slouzi-specialni-webovky-20150421.html

Rozhovor s Alešem Pavlíkem a Vladimírem Vůjtkem mladším

Do šampionátu zbývá už jen 14 dní a v Dobrém ránu na ČT2 přivítali viceprezidenta ČSLH Aleše Pavlíka a bývalého hokejového reprezentanat Vladimíra Vůjtka mladšího.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/415236100071040/obsah/394643-hoste-vladimir-vujtek-ml-a-ales-pavlik-soutez

Jak se MS kraj připravuje na šampionát?

Rozhovor na ČT2 v Dobrém ránu se zástupci MS kraje o přípravách na šampionát...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/415236100071033/obsah/391337-zivy-vstup-ms-v-hokeji-2015

Rozhovor s viceprezidentem ČSLH Alešem Pavlíkem

V Dobrém ránu na ČT2 přivítali jako hosta také viceprezidenta ČSLH, Aleše Pavlíka...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10435049455-dobre-rano/415236100071033/obsah/391328-zivy-vstup-ms-v-hokeji-2015

Putování krajem

Chystáte se na šampionát do Ostravy? Pak si můžete užít nejen hokejová utkání, ale také se podívat na různá zajímavá místa, která stojí za shlédnutí. Na radiu Čas každou sobotu v poledne nabízíme Putování hokejovým krajem. Redaktorka Marcela Fabiánová už vás pozvala např. do ostravské ZOO, do Landek Parku, atd. Více se dozvíte v sekci Putování krajem, na těchto stránkách.

Rychlíkovi na cestách

9.3. v 21:50 jste mohli na televizi Relax-Pohoda sledovat první díl miniseriálu Rychlíkovi na cestách. Tato rodinka vás zavede na zajímavá místa v MS kraji, která můžete v rámci šampionátu navštívit. Další díly vás čekají vždy v pondělí večer ve stejném čase v premiéře. Heslo: Ať je nač vzpomínat. :-)