Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide Slide

Pustevny

Sídlo je pojmenované po poustevnících, kteří zde žili a z nichž poslední zemřel roku 1874. Pustevnám dominují dřevěné stavby postavené v lidovém slohu významným slovenským architektem Dušanem Jurkovičem.

Odkaz: http://www.pustevny.cz

Štramberk

Na svazích Zámeckého kopce bylo v druhé polovině 14. století založeno město Štramberk. Dnes je Štramberk pro svou malebnost a unikátní soubor městské lidové architektury nazýván "Moravským Betlémem". Městu i širokému okolí vévodí zřícenina hradu Štramberk (Strallenberg) s válcovou věží zvanou Trúba.

Odkaz: http://www.stramberk.cz

Zámek Kunín

Zámek Kunín náleží k nejcennějším barokním zámkům celé Moravy. Původně na jeho místě stála renesanční tvrz přestavěná na barokní zámek Harrachů podle projektu J. L. Hildebrandta.

Odkaz: http://zamek.kunin.cz

Muzeum v Bílovci

Muzeum v Bílovci bylo založeno v roce 1924. V expozici dějin města a národopisu je zpracován vývoj Bílovce od jeho vzniku v roce 1324 a lidová kultura české a německé části Bílovecka. Zajímavostí je zachovalý kamenný pranýř města Bílovce ze 17. století.

Odkaz: http://kulturnicentrumbilovec.cz

Zámek Fryštát

Empírový zámek Fryštát v Karviné, významné šlechtické sídlo Larisch-Mönichů, byl restaurován a otevřen poprvé pro veřejnost v roce 1997. Vznikl přestavbou zbarokizovaného renesančního zámku.

Odkaz: http://www.zamek-frystat.cz

GOTIC a Trojmezí

Poblíž obce Hrčava najdeme místo, kde se potkávají hranice tří států, tzv. Trojmezí. Místo je výjimečné tím, že z vrcholu asi 606 m n. m. je vidět panorama krajiny 3 států, České, Slovenské a Polské republiky.

Odkaz: http://www.gotic.cz

Zámek Hradec nad Moravicí se zámeckým parkem

Hradec nad Moravicí tvoří vstupní bránu do malebného údolí řeky Moravice a jeho dominantou je komplex Bílého a Červeného zámku spolu s přilehlým rozsáhlým parkem.

Odkaz: http://www.zamek-hradec.cz

Muzeum Břidlice v Budišově nad Budišovkou

Muzeum břidlice, založené v roce 1996, je svým charakterem na našem území ojedinělé. Sídlí v budově bývalého mlýna z 1. pol. 18 st., která dnes patří mezi památkově chráněné stavby.

Odkaz: http://www.budisov.eu/volny-cas/muzeum-bridlice/

Rozhledna Na Hraničním vrchu ve Městě Albrechtice

Rozhledna zcela ojedinělé železné konstrukce, která se skládá ze dvou vyhlídkových ploch spojených kovovou lávkou, byla otevřena na podzim roku 2011. Nachází se v blízkosti česko-polské hranice u Města Albrechtic.

Rozhledna Hanse Kudlicha v Úvalně u Krnova

Rozhledna Hanse Kudlicha - Kudlichova varta - Hans Kudlich Warte se nachází nad obcí Úvalno v lokalitě zvané Strážiště.